Необхідною умовою при проведенні дистанційного навчання є наявність електронного ресурсу, який дозволяє розташувати усі необхідні матеріали в одному місці, вести облік зарахованих на курс студентів, надавати можливість студентам завантажувати звіт, а викладачам оцінювати їх. З такою задачею чудово справляється навчальний ресурс, розроблений на базі moodle в ЖАТК (http://learn.zhatk.zt.ua).

Важливо також відмітити, що є можливість спілкуватися із студентами, надіславши їм особисті повідомлення, створюючи чат для спілкування з групою студентів у режимі on-line тощо.

Для голосового спілкування із студентами пропоную використовувати Discord (https://discordapp.com/). Це – безкоштовний голосовий та текстовий чат, який працює як на комп’ютері, так і на смартфоні.

1. Проведення лабораторних робіт. Якщо немає необхідності використовувати голосове спілкування, можна обмежитися лише ресурсами http://learn.zhatk.zt.ua. Обов’язковою умовою для цього є наявність методичних вказівок для кожної лабораторної роботи та визначення діяльності «Завдання», яка дозволяє студентам завантажити свої роботи, а викладачам їх оцінювати та писати коментарі. Додатково на курсі створюється чат, до якого запрошуються студенти під час пари відповідно розкладу. Чат надає можливість текстового спілкування у режимі реального часу і, відповідно, швидке реагування на будь-які питання, проблеми тощо.

2. Проведення лекцій. Для забезпечення голосового супроводження лекції необхідно виконати такі кроки:

  • Встановити на свій комп’ютер Discord (завантажити файл DiscordSetup.exe) та відкрити його.
  • При першому запуску необхідно вказати логін (електронну пошту) та пароль.
  • Створити віртуальний сервер (у лівому стовпчику натиснути «+») з довільною назвою.
  • На сервері створити «кімнату» (текстову та/або звукову - voice channels).
  • Запросити студентів:

1) натиснути «invite»;

2) скопіювати адресу;

3) перейти в осередок електронного курсу та, вибираючи необхідних студентів, надіслати їм повідомлення разом з скопійованою адресою.

  • В назначений час студенти з’являються у чаті. При цьому у них немає необхідності мати на своєму комп’ютері Discord, достатньо браузера.
  • Натискаючи на «+» у лівому стовпчику, можна створити необхідні сервери. Натискаючи на «+» у другому зліва стовпчику під опцією «voice channels», можна створити чергову кімнату, яка буде асоціюватися з дисципліною. Натискаючи на кнопку «Invite People», можна скопіювати адресу сервера.

Успіхів