Мета – вивчення студентами фізико-механічних та технологічних

властивостей сільськогосподарських матеріалів, показники яких є основою для удосконалення, налагодження та проектування нових сільськогосподарських машин, їх ефективного використання та розрахунків і конструювання робочих органів з оптимальною експлуатаційною надійністю та довговічністю з одночасною економічністю.

       Завдання – оволодіння студентами навиками проведення експериментальних

досліджень з визначення механіко технологічних властивостей с.г. матеріалів ізастосування цих показників при проектуванні сільськогосподарської техніки.

Метою викладання навчальної дисципліни “Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання” є здобуття майбутніми фахівцями теоретичних знань і практичних навичок із використання і дотримання вимог систем загальнотехнічних стандартів (ЄСДП, ЄСТД, ЄСТПВ, ЄСКД, ДСС, ДСВ), виконання належних розрахунків і метрологічного забезпечення під час виготовлення, експлуатації та ремонту сільськогосподарської техніки.

Основними завданнями навчальної дисципліни є засвоєння студентами необхідного обсягу знань для ефективної та успішної виробничої діяльності техніка-механіка сільськогосподарського виробництва, пов’язаної з експлуатацією, технічним обслуговуванням і ремонтом машин, виконанням великої кількості технічних процесів сільськогосподарського виробництва. Під час виконання цих робіт необхідні знання з основ стандартизації, взаємозамінності та технічного вимірювання.

Програма навчальної дисципліни «Теплотехніка» передбачає вивчення здобувач освіти теоретичних основ технічної термодинаміки та теорії теплообміну, будови, принципу роботи і основних технічних характеристик теплових двигунів, компресорів, холодильних установок, циклів паросилових установок, процесів витікання і дроселювання газів і пари.

Завдання цього курсу:

- засвоєння термінології;

- вивчення і практичне застосування основних газових законів, законів термодинаміки і теплопередачі;

- вивчення принципів влаштування теплотехнічного обладнання та установок;

- вивчення методів та заходів по економії тепла, новітніх технічних рішень;

Програма навчальної дисципліни «Основи теплотехніки і гідравліки» передбачає вивчення здобувач освіти теоретичних основ технічної термодинаміки та теорії теплообміну, будови, принципу роботи і основних технічних характеристик теплових двигунів, компресорів, холодильних установок, насосів, циклів паросилових установок, процесів витікання і дроселювання газів і пари, законів гідростатики і гідродинаміки.